Белградски Фантом во МКЦ, домашно засилување Тодор Караколев

143

На 18 декември, со почеток од 21 часот во МКЦ ќе се одржи концерт на новата белградска “synthpop” сензација ФАНТОМ, заедно со домашното засилување Тодор Караколев.
Билетите по цена од 300 денари се достапни на билетарница во МКЦ и онлајн преку bileti.mkc.mk

Фантом / www.youtube.com/watch?v=n5o47nS1t64

Тодор Караколев / youtu.be/xpS7PbKGdSY

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.