Дац и Александар на фестивал во Софија

167

Дац и Александар ќе настапат со концерт пред публиката во Софија во рамките на фестивалот SoFest. Тие се дел од програмата на фестивалот кој се одржува за петти пат од 16 до 19 јуни 2022 година. Нивниот настап ќе се случи на 17 јуни во „Кино Кабана“, НДК.

Повеќе информации за фестивалот и за концертот  учесници можете да најдете на сајтот на SoFest:  http://sofest.avgroup-bulgaria.com/ , страницата на фестивалот на Фејсбук – https://www.facebook.com/SoFestSofia/  и Инстаграм – https://www.instagram.com/sofest_sofia/

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.