“Ден на пијаното” по трети пат

66

КИЦ најавува уште еден музички настан во КИЦ Битола- Офицерски дом. Третото издание на „Ден на пијаното“ во организација на Здружението на пијанисти и музички педагози ПИЈАНО Битола.
Спектакуларен Пијано Викенд во чест на прославата на “Ден на пијаното” со учество на 50 млади музички таленти од 7 музички училишта низ државата.
Предавање- психолог Нина Тасевска на тема
“Улогата на наставникот во надминување на психолошките предизвици при јавен настап” Премиерен настап. Трио Трифоника – пијано 6 раце.
Веб дизајн на плакат ликовен уметник Васко Ѓоргиев.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.