Концерт за гитара со шпанска и македонска музика во Битола

56

Четврток на 23.03.2023 година во Свечената сала на Офицерски дом со почеток во 20.00 часот најавен е Јован Милошевски на класична гитара, со концерт на шпанска и македонска музика за класична гитара „Жолто на црвено“.
ЈОУ Културен и информативен центар Битола со поддршка на Општина Битола со особено задоволство го најавува концертот на битолската и македонска музичка гордост, светски познатиот музичар, човекот чие присуство секогаш носело радост и восхит.
Влезот е слободен. Бројот на места е ограничен.
***

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.