ЕКСКЛУЗИВНО: “Чоканче” се вратија со нова песна 

84
По подолго време некогаш славната битолска група “Чоканче”, и  андерграунд икони кај нас во осумдесеттите и деведесеттите, се враќа во етерот со нов аудио запис, снимен од пред 7 години, ама е финализирана минатиот месец.
“…еден искрен , обичен опис на секојдневието во Македонија, дрога, силикони, малограѓанштина, политичко социјална мизерија, интелектуален егзодус, колапс на речиси сѐ, а за жал и околу неа”, велат тие.
Снимена е во студиото на Владко Симоновски  во Битола, тој е и снимател и продуцент.
Тапаните ги сними ИЛЕ ЛУЛЕВСКИ…
гитара ЗОРАН ИЛИЕВСКИ – СКРОЧ
вокал БРАНКО ШПОЉАРИЌ – ПАЉАЧ
бас КРСТЕ СИМОНОВСКИ – КРЧО
гитара ИГОР БЕГОВСКИ – ЌЕБАП
Фото – Видео ИВАН МИХАЈЛОВИЌ
Линк до песната.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.