Календарот на СЏФ за 2023 година, во рацете на џез љубителите

20
Exif_JPEG_420

Верните џез обожаватели, кои ги посетуваат концертите на најреномираниот наш музички фестивал, од вчера во своите раце го имаат најновиот календар, за 2023 година. Изработен во црно бела техника , според фотографии на Жига Коритник.Во две димензии- голем ѕиден, мал за на биро.

Exif_JPEG_420

Скопскиот џез фестивал, организираше џез- матине со промоција на новите календари за 2023 година и концерт на Јордан Костов на хармоника, Дориан Јовановиќ – Stick, ефекти, Андреа Мирческа – контрабас
Средбата се одржа во опуштена атмосфера во МАККА БАР, а присутните ги поздрави директорот Оливер Белопета.
Exif_JPEG_420

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.