Кијану Ривс е новото заштитно лице на Ives Saint Laurent

1123

Холивудскиот актер Кијану Ривс стана новото заштитно лице на познатиот француски бренд Yves Saint Laurent и покажа дека новата улога одлично му прилега.

Ова е реклама за новата кампања за есен / зима 2019/20.

54-годишниот актер во улогата на заштитно лице на овој светски бренд, очигледно според реакциите на јавноста и критичарите одлично се снаоѓа. Било која комбинација да ја носи на актерот одлично му стои. Освен во елегантното одело, Ривс се појави на ревиите и во опуштено издание со кожна јакна, фармерки и кошула. 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.