Кога љубовта не познава години-Ричард Гир во брак и голема љубов со Алакссандра Салва

826

Ричард Гир веќе 71 година а никогаш понасмеано и полно со љубов лице.Вака го опишуваат американските медиуми од сферата на шоу бизнисот. Неговата изабраничка Алеxандра Силва има 37 години. Тие неодамна добија бебе,синот Александар  а нивната љубов не ја кријат , напротив ја покажуваат во секој миг и еден кон друг и кон светот. Ричард Гир не е срамежлив кога станува збор за љубовта. Па така, на доделувањето на наградите „Златни глобуси“ во 2019 година, тој излезе на сцената и само рече два збора, „Те сакам“, обраќајќи се на неговата сопруга.

На прашањето дали е исплашена од разликата во годините, таа одговара: „Нема причина, ние се сакаме и тоа е најважното нешто. Тој ми вети барем уште 20 години среќа и јас му верувам“.

Гир пак во едно интервју за шпанскиот магазин Hola  изјавил: “Јас сум најсреќниот маж во вселената и како не би бил. Се оженив со убава, чувствителна, духовита жена која е посветена да им помага на луѓето и која е многу добра мајка”.

Тој од првиот брак го има 18 годишниот син Хомер Џејмс Хигмеа со поранешната сопруга Кери Лоуел а Алехандра е мајка на 6 годишната Алберта која ја доби со поранешната сопруга Говинда Фрејдлен. Таа е ќерка на ќерка на поранешниот потпретседател на Реал Мадрид и кажала дека Ричард е херојот на нејзиниот живот.

Среќните љубовни приказни во светот на шоу бизнисот се секогаш привлечни за јавноста!

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.