“Љубојна” со прво винил издание на филмска музика во Македонија

246

Македонската музичка сцена од неодамна е збогатена со ново винил издание.
“Стела” е новото интересно уникатно македонско винил издание, кое влегува во категоријата must have, со оригинална музика на Оливер Јосифовски во изведба на Љубојна.
Насловот го носи по истоимениот игран филм. Ова е втор винил на групата и прво винил издание со филмска музика на домашната сцена досега.
Во продолжение линк од песната “Каранфил невесто”, која е носечката тема од албумот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.