Манекенката Оливија Кулпо најсексипилна жена на светот за 2019

845

Според списанието „Максим“, најсексапилна жена на светот за 2019 година е манекенката Оливија Кулпо. Таа е на самиот врв на листата „Хот 100“ на бројот за јули-август.

– Секогаш на „Максим Хот 100“ сум гледала со восхит. Таа признава дека има толку интелигентни и успешни жени кои ја инспирираат во нејзината кариера, на безброј начини. Ова признание ми доаѓа како потврда на многу работи во мојата кариера – објавила на Инстаграм моделот, што се обидува и во во областа на актертвото.

Зад неа се многу други признанија, а овој пат во образложението стои дека …Оливија ја освои круната за најубава жена на универзумот, а судиите ја пофалија не само за совршеното тело и убавото лице, туку и грациозното однесување ……

Убавината е секогаш дар од Бога и убава предност кога сте во светот на шоу бизнисот. За неа се пишува дека e актерка, модел, мис на САД, ТВ водителка, но и позната ИТ девојка.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.