“Манескин” имаат нов хит

37

“LA FINE’, е нова песна од прекрасниот рокенрол албум на ” Манескин “, кој бендот го пее на мајчин италијански јазик преку искривени рифови и танцувачка секција со ритам.

Во неодамнешнxиот видео разговор на NE In Conversation, Манескин разговараше за тоа како зеле инспирација од Radiohead за време на процесот на пишување и снимање на „RUSH!“.

Басистката Викторија Де Анџелис рече: „Тоа е за нашата нова публика, но ние секогаш свиревме балади, се обидовме да експериментираме малку повеќе со звукот. Слушавме многу песни од Radiohead.
Фронтменот Дамијано Дејвид рече: „Мислам дека инспирацијата што ја добивме од Radiohead ни помогна да бидеме многу фокусирани на создавање многу специфичен свет за секоја песна.

.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.