МКЦ е дел од ВИДЕОДРУМ

79

МКЦ станува дел од проектот Видеодрум со гостување во третата епизода закажана за емитување вечерва од 21 часот на Channel Zero.
Се работи за видео емисија во која се презентираат концертните активности на Културни центар ГРАД (Белград), Mochvara(Загреб), KUD Channel Zero (Љубљана), Радио Ројц (Пула), а од денес и активностите на МКЦ – Скопје.
Во оваа трета епизода, од скопската сцена ќе дознаете повеќе за Lufthansa, Foolish Green и Марија Каева.
Сите претходни епизоди на Видеодрум се достапни на каналот на Channel Zerо.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.