Мода – Сите нијанси на сиво, боја на 2019 -та година

1331
Models on the catwalk Chanel show, Runway, Fall Winter 2018, Haute Couture Fashion Week, Paris, France - 03 Jul 2018, Image: 376745508, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, TEMP Rex Features

Колекцијата на Модната куќа Шанел, ја откри хит бојата за оваа година 2019-та. Легендарниот креатор на модната куќа Шанел, одлучил дека Французинките и сите дами на светот во оваа престојна модна сезона, да ги облече во сите нијанси на сиво.-боја која како да е заборавена под влијание на силно жолтите, но и пастелните бои.

Model on the catwalk
Chanel show, Runway, Fall Winter 2018, Haute Couture Fashion Week, Paris, France

На модната ревија одржана во јули минатата година со колекции за ова апролет и лето 2019-то , во Париз, љубителите на модата уживале во необичните комбинации на старото и новото, спојот на духот на 40-тите години на минатиот век и рокенрол имиџот со неговиот крај на твит, перја, шљокици,карнери и тул, т.е. гламурот и осредноста.

A model walks the runway during the Chanel Haute Couture Fall Winter 2018/2019 show as part of Paris Fashion Week on July 3, 2018 in Paris, France., Image: 376742575, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Abaca

Ако сте вешти со игла и конец, можете и сами да се поиграте со новата мода и од старото сако од твид да направите моден хит. Копчињата треба да ги исфрлите и да ги замените со патент, опшиен со кристали и така ќе добиете незаборавен модел оплеменет во духот на  Париската шик мода. Сукњите се долги до колена или под, но со провокативна нота на длабок шлиц за да ги свртува погледите. Ракавите се со различна должина.

Запомнете, ако сакате да сте во тренд со Шанеловата мода-сите нијанси на сиво.

Извор : http://www.lepaisrecna.rs/

Избор – Елена Максимовска, моден дизајнер

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.