Концерт „Musica Viva” на Трети јуни

23

На Трети јуни, петок, во Фоајето на НУ Национална Опера и Балет со почеток во 20 часот ќе се одржи концерт „Musica Viva” на кој ќе настапат студентите од класата по вокално студио на ФМУ на доц. м-р Бисера Чадловска. На програмата се оперски и концертни вокални ансамбли.
Musica Viva 3.6.2022: Вокално студио – Концерт на студентите од класата на доц. м-р Бисера Чадловска
Во рамките на програмата Musica Viva ќе се реализира концерт на студентите од класата по вокално студио на доц. м-р Бисера Чадловска. Концертот ќе се одржи на 3 јуни (петок) во Фоајето на НУ Национална опера и балет со почеток во 20 часот. Влезот е слободен.
Вокално студио – Концерт на студентите од класата на доц. м-р Бисера Чадловска
Учество на хорот „Драган Шуплевски“ при ФМУ на “UNIVERSITAS CANTAT” во Познањ, Полска
СРЕДБА СО МАТУРАНТИ ОД СРЕДНИТЕ МУЗИЧКИ УЧИЛИШТА НА РС МАКЕДОНИЈА НА 6 ЈУНИ 2022 г. (ПОНЕДЕЛНИК) ВО 12 ЧАСОТ ПРЕКУ ПЛАТФОРМАТА ZOOM

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.