Руска фолк група ја пее македонската песна „ОЈ, ЈАНО, ЈАНО“- Изведба за воодушевување!

1268

Tamburitzans е познат руски фолк ансамбл кој на 7-ми април ја почнува турнејата во Америка и ќе има концерти во повеќе градови во САД……

Но, тие едно сончево попладне во Сенкт Петерсбург го искористиле за да ја испеат „Јано мори“, македонската народна песна…

Присутните во одморалиштето Sunset Vistas биле воодушевени од изведбата, песната но и гласовите на младите девојки што можете да видите подолу во видеото:

 

Преземено од https://markukule.mk/руска-фолк-група-ја-отпеа-македонскат//

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.