Старо а ново- Музички желби за Среќна 2021 од ДАЦ & АЛЕКСАНДАР – „Среќна Нова Г одина“

795

Со нумерата која точно пред 30 години ја создадоа авторите Влтако Стефановски и Бодан Арсовски , “Среќна Нова Година” ,  Дац и Александар  во свој носталгичен но надежен стил, кој оваа година ни донесоа ведрина и многу музичка љубов, им посакуваат на сите добро здравје, среќа, благодет, љубов и насмеани лица во 2021 ❤

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.