Том Џонс со нова песна -„Talking Reality Television Blues“

574

Иако влезе во деветтата деценија од својот живот, Том Џонс не планира да престане со музика. Тој пред неколку дена ја објави својата нова песна наречена „Talking Reality Television Blues“, што на некој начин е критика на денешното општество.

За песната е снимен соодветен спот. Она за што обожавателите се согласуваат е дека тој зачекори во друг музички стил кој не е специфичен за него, пренесува „Headliner“.

Наверојатно славниот пеач и покрај годините има уште што д апонуди на музичката и јавност.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.