„Виолина и филм“ – онлајн-концерт на Пламенка Трајковска

722

На 15 април (среда), во 20 часот, онлајн на „Фејсбук“ и на јутјуб-каналите на виолинистката Пламенка Трајковска, ќе биде одржан концерт со наслов „Виолина и филм “

На концертот Трајковска во свој стил и низ мултимедијално онлајн-доживување ќе ги оживее прекрасните музички теми од познатите филмови „Кум“, „Џејмс Бонд“, „Титаник“, „Пиратите од Карибите“ и многу други теми. Концертот претставува вистинско музичко уживање за љубителите на филмската музика.

 

 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.