“Страст” е нешто ново од “Водолија”

89

“Страст” е новата лесна што ја објави групата “Водолија”, на која комплетен автор на музиката, текст, аранжман е Ристо Апостолов.
Објавена е на јутјуб каналот, преку lyrics видео, за кое ликовно графичкото обликување го направи уметницата Натали Николовска.
Во групата “Водолија” освен вокалистот, гитарист и автор Апостолов, членови се и Бојан Митановски на бас гитара и Весела Христовска на тапани.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.