Неделна културна агенда на КИЦ Битола

34

ЈОУ Културен и информативен центар– Битола во соработка со битолските шаховски клубови „Шах – шех“, „Штајниц“, „Стево Патако“ и „4 -ти Ноември“ на 18.03.2023 во Офицерски дом со почеток во 10 часот ќе организираат шаховски меч меѓу шаховските ветерани, а воедно и легенди од Битола и Скопје.
Настанот има за цел да искаже почит кон шаховските великани од Битола и Скопје, но и да придонесе кон популаризација на шаховската игра во Битола.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.