Одложен концертот на Илза Бафтијари и Шкељзен Бафтијари 

98

Врз основа на објавената тридневна жалост од страна на Владата на Република Северна Македонија, се одлага вечерашниот концерт, 23 ноември 2021, на Илза Бафтијари – виола Шкељзен Бафтијари – пијано, кој требаше да се одржи од 20 часот, во Музеј на македонската борба, во рамките на Есенски музички свечености.

За датата на одржување на најавениот концерт дополнително ќе бидете известени.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.