Промоција на календарот на СЏФ за 2023 година

15

Скопскиот џез фестивал, денес 14 јануари организира џез-матине со промоција на новите календари за 2023 година и концерт на Јордан Костов & Френдс.
Јордан Костов на хармоника, Дориан Јовановиќ – Stick, ефекти, Андреа Мирческа – контрабас
Ќе се одржи во МАККА БАР од 13 часот.
Влез слободен.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.