Рамбо Амадеус: “Зрел за пензија”!

98

Оние рамбовисти кои ќе бидат дел од концертот на 26 декември 2021 во Дом на Синдикати во Белград, или ќе следат онлајн, имаат задача да ја повторат и се потсетат на песната од деведесеттите “Зрео за пензију”.
Нивниот поглавица Рамбо Амадеус, заедно со “Фајф Винетус” ќе ја отсвири, малку преаранжирана и направена соодветна на актуелните случувања.
-Еве ја песната која по 30 години ја добива својата целосна смисла. Овој гитарски риф и денес звучи сосема запалливо, оригинално. Скофилд, Џеф Бек, секако и Точак – и денес ми се примери. Но се обидувам да имам свој личен стил на свирење. Се гледаме на 26 (декември) на концерт. Во живо или
онлајн преку платформа, напиша на фејсбук, и сподели линк од пробата на песната “Зрел за пензија” (во оригинал “Зрео за пензију”).

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.