Распродаден концертот “Хитовите на Френк Синатра”

7

Концертот со Хитовите на Френк Синатра во изведба на Џон Илија Апелгрен и Националниот џез оркестар е распродаден во рекорден рок.
Тој ќе се одржи на 14. февруари во Националната опера и балет.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.