RIS FLOWER со нов сингл

14

Македонската интернационална музичка ѕвезда RIS FLOWER, 2022 година ја завршува со нов сингл насловен “Light Of Your Soul”.Секако ова претставува супер изненадување за неговите фанови кои како што предходно Ве информиравме на ексклузивниот концерт на 13.12.2022г. во Public Room ќе имаат можност заедно со RIS FLOWER во живо да ја зацртаат оваа успешна година. Концертот е поддржан од Porsche Македонија. Карти во продажба https://www.kupikartizase.com/Events/ris_flower

RIS FLOWER – “Light Of Your Soul”

Музика и текст – RIS FLOWER

Аранжман – Мустафа Чанбазлар

Снимено во студио “ARI” – Истанбул, Турција

Видео спот – “Light Of Your Soul”

Режија, камера и монтажа: Владимир Владимиров, Борис Ралев и Бруно Вељановски

Статист (танчер) – Марија Савевска “Hidden Jems”

Локација – “Металски завод Тито”

Видео линк – https://www.youtube.com/watch?v=QA8TZbKB-Pk&ab_channel=RisFlowerVEVO

Аудио линк – https://open.spotify.com/album/22pC2YK1XPp145TMrrvTTH

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.