Shortparis утревечер во Скопје

21

Концертот на Shortparis во Скопје, кој требаше да се случи вечерва, е одложен за утревечер, на 17 јануари
За старт на јубилејниот Таксират#25 SHORTPARIS – ексцентричниот бенд од Санкт Петербург нè води низ возбудлив саундтрак на животот. Во Младински Културен Центар утревечер ќе одржи целовечерен самостоен концерт во автентична, експериментална музичка естетика и брилијантна изведба во живо!
Промо-билети од 600 денари, достапни на MkTickets: https://mktickets.mk/event/shortparis/ и во нивните продажни места.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.