“Силви Бенд” со песна го честитаат Велигден

72

Популарното музичко и брачно дуо Силви и Влатко, познатите “Силви бенд” во пресрет на претстојните празнувања им го честитаат големиот христијански празник Велигден на верниците им и посакуваат успешна година.
Тоа го направија пригодно, со музичката тема „На Велигден“ , нивниот сингл, кој ќе се најде на нивниот нов албум, 8-ми по ред.
Дуото најави и промоција на истата, наскоро. “На Велигден” е песна креирана по музика и текст Силвана Мучиќ Плевнеш, а аранжман Влатко Плевнеш.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.