Социо- културен настан на платото на Офицерскиот дом-КИЦ Битола

17

 

31.05.2024, Плато-Офицерски дом,

КИЦ Битола, 11.00 часот

Под мотото „ Да бидеме креативни, а не девијантни“ Општинскиот совет за превенција на детско претстапништво – Битола и ЈОУ Културен и информативен центар Битола, со настан за учениците од основните и средните училишта во Општина Битола.

Настапуваат младински музички бендови, а ќе биде организирана и ликовна креативна работилница.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.