Светот веќе во исчекување- Излезе првиот календар за 2020 година

1180

Австралиските пожарникари секоја година ги покажуваат згодните тела додека позираат со животни за Годишен календар, а средствата ги донираат во хуманитарни цели.

kalendarot-na-zgodnite-avstraliski-pozharnikari-za-2020-ta-kje-go-posaka-sekoja-zhena-01.jpg

На календарот за 2020-та година кои деновиве го објавија во јавност пожарникарите повторно ги расоблекоа телата и ја покажаа своја мажествена, но и нежна страна, покрај секакви видови животни, на која сигурно жените  нема да останат рамнодушни.

На календарот на кој има од мали мачиња и кучиња, коњи, зајци,тигри, коали и други диви но убави животни – пожарникарите кои секојдневно спасуваат животи,  ја истакнуваат и нивната хумана страна. Овојпат тие  решиле средствата да ги донираат во помали хуманитарни организации во Австралија, кои се фокусирани на помагање на спасени животни и животни за терапија. Во секој случај убавина и хуманост на едно место.

Можете веднаш да погледнете вашиот месец кој пожарникар го  одбележува  и кое животно го одбрал. Сигурно нема да се разочарате.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.