Три нови настани во МКЦ Битола оваа седмица

23

Продолжуваме со нова енергија во продуцирање и промовирањето на културни , културно – образовни и други јавни настани, велат од МКЦ Битола и за оваа седмица ги најавуваат следните настани:

25 јануари 2023 година:
Офицерски дом 12 часот
Тркалезна маса – „Поврзаност на образованието, културата и уметноста” – Вооспоставување на соработка во културните дејности со основните и средните училишта во Општина Битола.

26 јануари,
Офицерски дом 19 часот
Свечено отворање на галериска поставка на Стојан Апчевски


28 јануари,
Офицерски дом 19 часот
Концерт на „Нонет +” камерен ансамбл на Музичка младина на Македонија
под раководство на диригентот и композитор Ангел Спироски.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.