ВИДЕО: Фантастичен концерт-Градски дувачки оркестар!

132
smart

На 16.12.2021 Градскиот дувачки оркестар на Скопје во Дансинг салата на МКЦ го одржа својот традиционален предновогодишен концерт, беа изведени познати странски хитови и две домашни: “Џипси сонг” и “Љуби ме и главата горе”, а стандардно заврши со “Радетцски марш”
Помина, просто фантастично!

Видеа од аматерски карактер

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.