Влатко Стефановски и Александар Масевски направија заедничка песна “Лесно”

40

“Лесно” е насловот на песната која произлезе од соработката со Влатко Стефановски. Оваа спонтана соработка на обострано задоволство вроди со музичка креација која е лесно слушлива и има модерен призвук, а карактеристичниот звук на гитарата на Стефановски, како и неговата изведба ги прикажува во малку поинакво светло.
-Се надеваме дека “Лесно” ќе ви се допадне, порачува Масевски.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.