Во чест на Никола, таткото на Тоше Проески

43

Крушево 2 мај 2024 година

По долго боледување и тагување, почина Таткото на Тоше Проески господинот Никола
Проески.
Беше многу горд на достигнувањата и ѕвездената слава на својот син, славната македонска легенда!

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.