“За сите кои ги нема” песна на Петар Младеновски и ВИВА Стрингс Квартет

67

Петар Младеновски и ВИВА Стрингс Квартет снимија песна “За сите кои ги нема”

Текст и музика – Петар Младеновски, аранжман, музика – Петар Младеновски, Дејан Теодосиевски, Гога Поп Георгиевски, Дени Крстев, микс (продукција) – Дени Крстев (Студио 1060, Скопје, февруари 2022), видео – Matteo Shrempf/Матео Шремпф (Shreмpf Media)
Бас, гитара, вокали – Петар Младеновски
ВИВА СТРИНГС :
Дејан Теодосиевски – чело
Дубравка Зајкова – виола
Елена Талевска – Виолина
Димитар Михајловски – виолина
Гитара – Гога Поп Георгиевски
Како гостин во видеото се појавува и Васко Атанасовски, а за снимањето на песната и спотот помогнаа помогнаа бројни музичари, Дени и Студио 1060, Матео, МКЦ.
-Песната е снимана во чест на уметникот Димитар Младеновски (1970-2007) и во чест на сите кои ги нема…а се уште се тука, вели Младеновски.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.