Денес во Битола, саем во Офицерски дом

26

Аугментирана реалност, рачно цртани парчиња облека, копаничарство, уникатни парчиња накит, издаваштво, сликарство, еколошки производи, детски играчки, роботика, дигитален маркетинг, лампи од реупотребени материјали, улична уметност и илустрации, слоу фуд или „нова гастрономија” посветена на традиционалната храна, локалните ресурси и новите технологии, слоу фешн и повеќе ќе можат да се погледнат и доживеат на Саемот на креативни индустрии што утре (23 ноември) се одржува во Офицерски дом Битола.

Саемот се одржува под мотото „Креативноста е заразна. Дојди зарази се”.

Работното време е од 11 до 19 часот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.