Џифони Македонија 2019 – Од 12-17 октомври за сите млади љубители на филмoт

834

Младинскиот културен центар во Скопје и оваа година ќе биде центар на настаните поврзани со Giffoni Macedonia Youth Film Festival , Џифони Македонија Меѓународен филмски фестивал за млади.

Пријавувањата и екипирањата се во тек и доколку сакате да имате едно ново прекрасно искуство, учеството како волонтер, домаќин или учесник ќе ви биде убава можност.

Филмските проееции ќе бидат во Кинотека на Македонија ,Кината Фросина и Милениум, по утврдената програма на Организаторот.

Се очекува и оваа година голем број на млади да земат учество и да станат дел од големото филмско семејство на Џифони, кое  го обиколува светот.

За потсетување со филмот изработен од учесниците од Џифони 2018!

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.