Се бараат зет и невеста за “Шопска свадба”

122

По две години пауза поради ковид пандемијата, Здружението за уметност, култура и заштита на културното наследство “Етно ризница” годинава повторно орагнизира “Шопска свадба”. Заинтересираните кандидати за зет и невеста треба да испратат маил на [email protected].
Манифестацијата “Шопска свадба” ќе се одржи на 25 септември.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.