Лара, Ирена и Јован денеска пеат на Детската Евровизија

65

Денеска, 11.12.2022 година, Македонија на детската Евровизија, ќе ја претстават Лара, Ирена и Јован со песната „Животот е пред мене”.
Македонската радио телевизија ќе врши директен пренос од Ереван, каде се одржува манифестацијата, од 16 часот.
Резултатите се добиваат како комбинација од онлајн гласовите на интернационалната публика и поените од професионалните жирија, во сооднос 50:50, и тој збир на крај ќе го определи победникот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.