Патувачка изложба на Цветин во Италија

79
Македонскиот уметник Живко Поповски Цветин по повод 21 септември Светскиот ден на мирот направи патувачка цветна  изложба во Милано и Торино. Изложбата почна при самото патување со авион а потоа и на самиот аеродром Малпенса и на неколку локации во Торино. Малиот и пресладок Марко Џавар а со пораки се приклучија и поддржувачки Ангелина и Јулија од Битола, поддржувачи од Либан Дубаи, Канарски острови, Малага, Франција, Еквадор, Никарагва и од Италија.
-На светот му се потребни мир храна солидарност е негова девиза со која утре изложбата ќе продолжи на светскиот саем Слоу фуд во Торино.

smart

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.