Помош за бездомните – Приказната за Милче нека има среќен крај

520

Следејќи ги активностите на сите безрезервно хумани млади луѓе, кои се борат за секој живот на напуштените, малтретирани и измачени улични кучиња , денеска оваа приказна е апел за помш а ја посветуваме на кучето Милче, која се бори за живот.

Вчерашната информација од Daiсy Family Rescue, девојките кои се грижат за неа но и  за многу други кучиња и мачиња во градот, мислам дека никого не остави рамнодушен.

Вечерва Милче кај Др. Марин ја прими спиналната инекција која чини 7000 и еден серум за штенечакот, а другите два ќе ги прими во следните два дена ако се биде добро кои чинат 6000. Ова ни е единствена надеж. Ве молиме испратете позитивна енергија и љубов кон Милче, мора да се избори со ова мора.
За нас ова се претешки моменти, од здраво кутре овој проклет вирус ја скрши, најголема желба ни е да оздрави и еден ден повторно да трча среќно
Ние сеуште ги немаме покриено ни трошоците за пансионот каде што е сместена, ни тестовите за крвта и штенечак, ни серумите.

Финансиски сме исцрпени до немај каде… секој кој би сакал да помогне, да и дадеме на Милче шанса за живот може тоа да го направи на следниве сметки :

210501697904442 Ана Цветановска НЛБ Тутунска Банка

210501645358281 Теона Георгиевски НЛБ Тутунска Банка

270700040552351 Елена Петроска na Halkbank

Paypal: [email protected]

Затоа повторно по кој знае кој пат хуманоста на луѓето љубители на миленичињата, за оние кои не можат сами да се грижат за себе а знаат и умеат да дадат безрезервна љубов, е пресудна .

Затоа сите, кој колку може. Подадената рака никогаш не останува празна во животот.
И уште еднаш од нас Браво девојки !

 

Ви благодариме

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.