Се отвора Еразмус+ инфо центар во Битола

13

Се отвора Еразмус+ инфо центар во Битола

На 4 април (четврток) 2024 година, Националната агенција за европски образовни програми и мобилност ќе отвори Еразмус+ инфо центар во Битола кој ќе претставува креативен простор за информирање и вмрежување на сите Еразмус+ корисници и млади лица.
Овој настан ќе биде проследен со изложени дела на младата уметница Јана Танчевска, дегустација на македонски вина и музика за која се задолжени учениците од музичкото училиште во Битола.
Почнува една нова приказна од каде ќе произлезат нови идеи и можности преку Еразмус+,за сите.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.