Се отвора сензорна соба во ООУ „Александар Урдаревски” вo Чучер Сандево

8

Утре, на 13 октомври, во 11 чаот ќе биде отворена сензорна соба во ООУ „Александар Урдаревски” во општината Чучер Сандево.
Во 11 часот медиумите ќе може да ја разгледаат сензорната соба а изјави ќе дадат Сузе Велковска Радевска, директорка на ООУ „Александар Урдаревски“, Сашко Комненовиќ– градоначалник на општина Чучер Сандево, Петар Папиќ – Веб Фактори, донатори на сензорната соба и Елена Мишиќ- Фондацијата „Чекор по чекор“

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.