Трибина за правата на животните

997

Центарот за интегративна биоетика при Филозофскиот факултет денеска организира трибина на тема „Етиката и правата на животните“,

Предавачи на Трибината се:претседателот на Центарот за интегративна биоетика, проф. д-р Дејан Донев, проф. д-р Жељко Калуѓеровиќ од Отсекот за филозофија при Филозофскиот факултет во Нови Сад, д-р Димче Велковски од ветеринарниот центар, како и Столе Велковски од Здружението за заштита на животни „Анима Мунди“.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.