Ерменија победи на Детска Евровизија, Македонија деветта!

508

19.12.2021
Малена, претставничката на Ерменија победи на Детска Евровизија 2021, вечерва во Париз.
Македонските претставници се пласираа на средина на табелата, на деветто место.
“GREEN FORCES” е насловена песната со која Филип, Миха, Анастасија и Кики во ннѐ претставуваа на Детска Евровизија во Париз, со порака за заштита на животната средина и против последиците од глобалното затоплување.

https://junioreurovision.tv/story/armenia-wins-junior-eurovision-2021

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.