“Музика и танц”, два концерти за деца, денес во Дом на АРМ

232

Два новогодишни концерти за деца “Музика и танц” ќе се одржат во недела 19 декември Дом на АРМ 11 и 13 часот.
На концертот децата ќе имаат можност да уживаат во класичната музика наменета за танцување како менует, валцер и танго .
Тие ќе се запознаат со музиката на Бокерини, Моцарт, Бизе и други композитори.
Ќе настапи Пламенка Трајковска гудачки квартет и специјален гостин е Дедо Мраз.
19 декември, Дом на АРМ 11 и 13 часот. Билети преку продажните мрежи на www.karti.com.mk и www.kupikartizase.com

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.