“Поточиња” на 13 и 14 април

9

На 13 и 14 април 2024 година во Македонска Филхармонија “Поточиња” по 21. пат ќе потечат и ќе донесат многу радост и насмевки на детските лица, со нови детски хитови.

Билетите се во продажба преку продажната мрежа на МК Тикетс и онлајн на следниот линк – https://mktickets.mk/event/potocinja2024/ по промотивна цена од 350 денари до 31.03.2024.

Цената на билетите од 01.04.2024 ќе изнесува 450 денари.

Фестивалските претстави се со почеток од 11:00, 13:00 и 19:00 часот во двата дена.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.