Нова сликовница “Ајде да играме”

15

22.03.2024

Неодамна излезе од печат нова детска сликовница за најмладите „Ајде да играме“ од тимот Вера М Самарјанин и Кети Радевска.

Вера е авторка на песнички за деца, додека илустрациите и корицата се на Кети Радевска.

Нова сликовница- нова радост за децата, кои низ стихови и цртежи ќе се радуваат и учат нови нешта.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.