Видео приказ на проектот- Мониторирање на предизборното ветување – “Модернизирани училишта со лифтови за пристап на лица со попреченост за секое училиште” во Општина Аеродром

21

Здружението ЗЕОООП изминатгиве три месеци го реализираше проектот и ги презентираше во месец мај резултатите од мониторирањето на реализацијата на предизборното ветување на Градоначалникот на Општина Аеродром – “Модернизирани училишта со лифтови за пристап на лица со попреченост за секое училиште”.

Во период на реализаиција на проектот ,истиот имаше медиумска подршка што секако придонесува до поголема популарност на оваа многу важна и горлива тема во нашите основни училишта. Овој текст е изработен во рамките на проектот “Поддршка за изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини во овој текст не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот.

Иновативната иницијатива  “За подобрена инклузија” се спроведува во рамките на проектот “Поддршка на изборните реформи во Северна Македонија”на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС).

За таа цел беше изработен и видео приказ кој можете да го погледнете тука

 

 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.