Репертоар на кино Милениум (14-20.10.2021)

317


• Распоред за четврток-петок (14-15.10)

17:00 | ВЕНОМ 2
режија: Енди Серкис
19:30 | НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ
режија: Кери Фукунага
22:30 | ПОСЛЕДНИОТ ДВОБОЈ
режија: Ридли Скот

• Викенд распоред / сабота (16.10)
11:00 | ЅВЕЗДЕНИ КУЧИЊА: ТРОПСКА АВАНТУРА
режија: Ина Евланикова
13:00 | ВЕНОМ 2
режија: Енди Серкис
17:00 | МАЛИОТ ДИРЕКТОР
режија: Том Мекграт
19:30 | НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ
режија: Кери Фукунага
22:30 | ПОСЛЕДНИОТ ДВОБОЈ
режија: Ридли Скот

• Викенд распоред / недела(17.10)
11:00 | ЅВЕЗДЕНИ КУЧИЊА: ТРОПСКА АВАНТУРА
режија: Ина Евланикова
13:00 | ВЕНОМ 2
режија: Енди Серкис
17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ
19:30 | НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ
режија: Кери Фукунага
22:30 | ПОСЛЕДНИОТ ДВОБОЈ
режија: Ридли Скот

• Репертоар за понеделник-среда (18-20.10)
17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ
19:30 | НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ
режија: Кери Фукунага
22:30 | ПОСЛЕДНИОТ ДВОБОЈ
режија: Ридли Скот

Билетите по цена од 150 денари се достапни на билетарница во кино Милениум.Цената се однесува на сите филмови, освен „НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ“ и „ТОМА“ чија цена изнесува 200 денари.
Повеќе информации: https://kinomilenium.mk
Социјални мрежи:https://www.facebook.com/KinoMilenium
https://www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.