Занимливости за Македонија од содржините на Википедија

131

 

Дали сте знаеле…

Занимливости од содржините на Википедија:

Моштенска носија од Бач, Битолско

 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.